Dobříšský tenis má poprvé v historii MISTRA České republiky

Druhý víkend v únoru se v Prostějově konalo halové mistrovství České republiky v kategorii starší žáci.

Náš Jakub Beran sice ve dvouhře prohrál o postup do semifinále, ale ve čtyřhře exceloval a se svým deblovým partnerem a kamarádem Jirkou Lehečkou (TK Agrofert Prostějov) společně vyhráli 1. místo.

Kubovi gratulujeme a přejeme spoustu dalších úspěchů.

Mladší žáci se stále umisťují na nejvyšších příčkách.

Tenis a turnaje se hrají i v zimě a naši mladší žáci je objíždí a vyhrávají.

Mladší žačka Helena Petáková už v lednu vyhrála 3. místo v pražském klubu Tempo a hned první týden v únoru prohrála ve finále a umístila se na krásném 2. místě v nedaleké Březnici. Zde i se svou deblovou partnerkou vyhráli 1. místo.

Adélka Sedláčková také nezahálí. Na turnaji v klubu Tenis Club Mokropsy a v pražském Vestci prohrála až ve finále a obsadila 2. Místo.

Veronika Beranová se na turnaji v Březnici umístila na 3. místě a se svou klubovou kamarádkou se umístily na 3. místě.

Mezi chlapci vybojoval 3. místo ve dvouhře a 2. místo ve čtyřhře Matouš Nevosad.
Všem našim mladým nadějím gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Dobříšské naděje opět válí!!

Na sparťanských kurtech v Praze bylo o víkendu 26.listopadu rušno. Konal se zde babytenisový turnaj a naše Natálka Syrová obsadila 3. místo.
Gratulujeme a přejeme mnoho dalších podobných úspěchů.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Napsali o nás....

Ve dnech 12.-16.9.2014 se na našich kurtech konal největší turnaj sezóny mladších žákyň kategorie A. Do dobříšských lipek se sjelo téměř 70 děvčat z celé republiky. V pátek dívky začínaly kvalifikací a v sobotu ráno začínala hlavní soutěž. Kvalifikace se zúčastnily i domácí hráčky, které bohužel do hlavní soutěže nepostoupily. Vítězkou turnaje se stala hráčka z klubu TK Agrofert Prostějov Terezie Pluhařová, když ve finále porazila Vendulu Žižkovou z klubu Severočeská sportovní o.s.. Turnaj se velice povedl i přes nepřízeň počasí.

Ohlasy na turnaj poslané na ČTS

1)

Dobrý den,ještě nikdy jsem písemně nekomentoval pořadatelství turnajů. Dovolte mi tentokrát vyjádřit poděkování pořadatelům turnaje A mladší žákyně v Dobříši dne 13.9.2014. Turnaj byl i přes nepřízeň počasí velmi dobře organizován, pro děti bylo připravené ovoce a nápoje, akreditační karty atd. Nejlepší turnaj za celý rok. Děkuji jménem rodiče hráčky.

S pozdravem Zdeněk Kubík

2)

Vážený pane ing. Kaderko,

dovolte mi tímto dopisem "UDĚLIT VELKOU POCHVALU tenisovému klubu TENIS CENTRUM DOBŘÍŠ, V Lipkách" za pořádání tenisového turnaje mladších žákyň (kategorie A) konaná ve dnech 12. - 15. září 2014.

Ředitel turnaje pan Beran Martin a jeho tým měli po dobu konání turnaje profesionální chování. Jmenovitě uvádím konkrétní jména - zástupce ředitele turnaje pan Beran Petr, vrchní rozhodčí pan Chmelík Jaroslav, rozhodčí pan Balík Zdeněk. A velké poděkování patří paní Jitce a její dceři Elišce - rodinní příslušníci ředitele turnaje pana Berana Martina.

Tento tým vytvořil perfektní atmosféru hráčkám. K velkému úžasu všech, včetně dospěláků při zaplacení startovného, každá hráčka obdržela dárek v podobě plyšového medvídka, který vykouzlil každému na tváři úsměv :) Tento sponzorský dar  věnovala firma ENERGON zastoupená panem Ježkem Janem. Dalším překvapením byla kartička "AKREDITACE". Na základě této kartičky děvčata dostávala po dobu konání turnaje občerstvení - široký výběr ovoce, nápoje, tyčinky MAXI NUTA, jednohubky.

Zajímavým bonusem bylo možné si zjistit a analyzovat rychlost svého podání pomocí speciálního radaru, který obsluhoval zástupce firmy BABOLAT, pan Dechťár Tomáš. Děvčata byla zvědavá a s velkou radostí a chutí servírovala (bez odmlouvání:).

Pořadatelé vytvořili úžasnou atmosféru, kterou známe z televizních obrazovek. Děvčata měla pocit, že jsou "důležité", že je to o nich a vše je pro ně.

Tento turnaj pro zúčastněné zůstane navždy turnajem, kde si každá připadala jako skutečná TENISOVÁ HVĚZDA. Na takový turnaj se nezapomíná.

Spoustu "VIP tenisových klubů" si může vzít příklad z tenisového klubu TENIS CENTRUM Dobříš. Uvádím konkrétní fakta:

- příjezdové cedule k místu konání turnaje

- jasný a čitelný  přehled o zápasech (včetně časů)

- vysoká úroveň turnaje

- občerstvení (pravidelně doplňováno) - ovoce přímo z ranního místního trhu

- optimistická nálada

- komunikace s hráčky a jejich doprovodem

- čistota sociálního zařízení včetně sprch a šaten

Navrhuji sestavit nezávislou komisi, která by měla hodnotit profesionalitu tenisových klubů při pořádání turnajů pro mládež.

S pozdravem

manželé Munzarovi

Turnaj Babytenisu a minitenisu

V sobotu 19.7.2014 se uskutečnil další turnaj, tentokrát pro malé babytenisty a minitenisty. Sjelo se dohromady asi 50 dětí, které byly rozděleno na tři skupiny - malé minitenisty, kluky babytenisty a holky babytenistky. I přes horké počasí si děti zahrály pěkné zápasy a ty nejlepší bojovali o medaile. Z našich hráčů vybojovala 3. místo Natálie Syrová, která o postup mezi čtyři nejlepší porazila týmovou kamarádku Amálii Veselou. První místo z chlapců vybojoval Vojtěch Doubek z Dobřichovic a z dívek Lucie Havlíčková z Prahy. Minitenisový turnaj ovládla Amy Suchá. Turnaj se velice povedl a my už se těšíme na další takový turnaj.

V sobotu 26.7.2014 se konal babytenisový turnaj na dvorcích TK Mníšek pod Brdy. Naši babytenisté zde kralovali v chlapecké i dívčí kategorii. Tomáš Veselý i Natálka Syrová zde vystoupali na nejvyšší stupínek a oba obsadili krásné 1. místo. Vítězům gratulujeme a přejeme další podobné úspěchy.

Dne 17.5.2014 jsme pro naše děti přichystali turnaj babytenisu a minitenisu a také turnaj pro našich pár mladších žáčků.

I přes chladné počasí někteří děti odehrály svůj první turnaj, zažili první výhry i prohry, první tenisovou radost i první slzičky.Děti si tento den velice užily a my už se těšíme na další turnaj s nimi

Vítězové:

MINITENIS - 1. místo Košťál Jakub; 2. místo - Krejčí Tomáš; 3. místo - Anička Mašatová a Martin Brašnička
BABYTENIS
- 1. místo - Natálie Syrová; 2. místo - Michal Prusík; 3. místo - Adam Procházka
MLADŠÍ ŽÁCI
- 1. místo - Helenka Petáková; 2. místo - Denis Peták; 3. místo - Lucie Prusíková a Petr Viták

Naši mladší žáci ovládli okresní přebory

Minulý víkend na dobříšských kurtech proběhly okresní přebory mladšího žactva, kde naši hráči doslova excelovali.
David Eršil vyhrál ve finále 7:6, 6:4 , když porazil bohutínského Tomáše Gjašika a spolu s Tomášem Bartáškem porazili ve finále čtyřhry svoje dobříšské parťáky Martina Kadlece a Daniela Hraje 4:6, 6:3, 10:6 v supertiebreaku .

Dívkám kralovala Veronika Beranová, když ve finále dvouhry porazila svou deblovou spoluhráčku - Ester Maunovou 6:3, 6:2 , která je také z našeho klubu. Spolu pak ve finále čtyřhry porazily příbramské hráčky 6:3, 6:4.
Všem vítězům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!!

Mladší žáci na mistroství republiky

Velkým úspěchem našich hráčů skončily Středočeské přebory 2012.

Jakub Beran a Martin Janoš dokázali postoupit do semifinále, což jim zajistilo postup na mistrovství republiky .Jakub přidal ještě kolo navíc a po velkém boji prohrál ve finále.V turnaji dvojic vystoupal na stupínek nejvyšší a přivezl titul krajského přeborníka.Oběma patří veliká gratulace a poděkování za skvělou reprezentaci.